Озима пшениця Вінок Поділля
ОРИГІНАТОР: ІНСТИТУТ ФІЗІОЛОГІЇ РОСЛИН І ГЕНЕТИКИ НАН УКРАЇНИ.
Занесений до реєстру сортів рослин України на 2017 рік для вирощування у поліській, лісостеповій та степовій зонах України.
БІОЛОГІЧНІ ОЗНАКИ: короткостебловий, середньостиглий, вегетаційний період 280-287 днів. Стійкий до вилягання. Зимостійкість вища середньої, посухостійкий. Стійкий до ураження борошнистою росою та бурою листковою іржею. Стійкий до проростання зерна в колосі та осипання. Різновидність - еритроспермум.
ЯКІСТЬ ЗЕРНА: БОРОШНОМЕЛЬНІ ТА ХЛІБОПЕКАРСЬКІ ВЛАСТИВОСТІ ВІДМІННІ. Зерно сорту Вінок Поділля містить 14,5-15,5 % білка, 29,5-35,1 % сирої клейковини. Сила борошна 320-452 о.а., об'єм хліба із 100 г борошна 1100-1200 мл, загальна оцінка хлібопекарських якостей 8,5 бала. Віднесений до сильних пшениць. При належній агротехніці генетика сорту забезпечує отримання високоякісного зерна.
ГОСПОДАРСЬКІ ОЗНАКИ: сорт високоврожайний, інтенсивного типу.
В конкурсному випробуванні інституту за останні три роки середній урожай зерна сорту Вінок Поділля становив 97,6 ц/га і забезпечив надбавку зерна до національного стандарту(сорт Єдність) 10,9 ц/га. Максимальний урожай сорту Вінок Поділля становив 104,0 ц/га (ДСВ ІФРГ НАН України, смт Глеваха Васильківського р-ну Київської області).
Урожай зерна сорту Вінок Поділля у державному сортовивченні (2014-2016 рр.) становив 50,5-104,6 ц/га.
Суттєві прибавки урожаю сорту Вінок Поділля до національного стандарту від 4,0 до 41,9 ц/га отримано у 18 сортодослідах 10 областей України, які охоплюють зони Степу, Лісостепу та Полісся (Житомирська, Івано-Франківська, Вінницька, Сумська, Тернопільська, Черкаська, Донецька, Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області).
Високі врожаї 104,8; 102,9; 102,6; 101,2 ц/га отримано в Вінницькому Держекспертцентрі (Вінницька область); Кіровоградській Держсортостанції (Кіровоградська область); Сумському Держекспертцентрі ( Сумська область); Маньківській Держсортостанції (Черкаська область), відповідно.
АГРОТЕХНІЧНІ ВИМОГИ: сорт необхідно вирощувати за інтенсивною технологією з внесенням оптимальних та високих доз мінеральних добрив. Специфічною для мінерального живлення сорту є необхідність ранньовесняного підживлення по мерзлоталому грунту та внесення добрив на бідних грунтах з осені ( до чи після посіву). З метою одержання високоякісного зерна необхідно передбачити внесення високих доз азотних добрив, у тому числі проводити третє підживлення після викидання колосу та обприскування посівів від шкідників і хвороб, особливо після викидання колосу.
Норма висіву насіння 5,5-6,0 млн схожих зерен на 1 га. Оптимальними попередниками є зайнятий пар, однорічні трави та горох. Сіяти в другій половині оптимальних строків.